kokkuvõte

liis lass alasti tsikid

täname osaühingut liivakallur, kes laenas meile 10,46 tonni liiva. mõelge vaid, mis kunstiväärtuse kasv! tasuta saadud liiv mängis peaosa meie suuretenduses ‘rannaparadiis‘.
täname kauplust universaaluniversum e osaühingut kõnelev trumm, kes laenas meile õrnu käsitöölisi väärisesemeid, mis oma niigi suurt väärtust samamoodi kasvatasid kui liiv. mõelda vaid – selle dicheridu torust on läbi käinud nii mõnegi ujeda uudistaja hingeauru.
täname osaühing nurmiko hulgit, kes tarnis meile surematu vihmametsa, mille okstel puhkas saunjas kuum-niiske elu-aur. samuti kallimalt edasi müümise võimalus, seltsimehed.
täname eesti ehitusarendust ja greenland haljastust, autojuht igorit, kallurautot ja selle kasti.
täname ehituse abc-d jumalike present-keepide eest ja meela mägiaivariteibi rulli eest. siinkohal täname ka mägiaivarit.
täname tartu kõrgemat kunstikooli ja aktsiaseltsi moodne valgustus, sest nad tõstsid kõrgele päikese meie galeriikeldritaevas. eriti änksad olid madis liplap ja toomas griin.
täname y-galeriid kaisa eichena, et ta lubas meil kõik kohad liivatada ja seda liivaga. veel nädalad püsib see ruuminurkades ja terakesed krõmpsuvad hamba vahel. siinkohal kaastunded madis katzile, kes visa vaenlasega ehk lähimalt põrkub.
täname tanel karjat, paavo kuldkeppi, silver aluojat, ahto sooarut, mikk truijat, toomas griini ja jutukat eksmuusikust vanemat meesterahvast liiva tassimise ja kühveldamise eest.
täname kõiki inimesi, kes allusid provokatsioonile ning väljusid kodust, et olla meile suureks abiks verises võitluses eesti aasta läbi sita suusailma vastu. ilma teieta olekski kunst nii igav, nagu ta tavaliselt on.
täname rommelsbacheri tehnoloogiat, mis hoolitses meie kuuma basseini eest ja täname inimesi, kes muretsesid, et me saame surma, kui koos keeduspiraaliga vette läheme.
täname ka raimu hansonit, kes samuti provokatsioonile allus ning meie surematu geeniuse tartu postimehe marmortahvlile raius.
täname kalev vapperit ja loodame, et ta õpetab koolis ka kõrge vanaduseni.

Advertisements

Autor: isotamm

fiktiivne šokikunstnik eugen j isotamm on esteetiline ja jõhker. maskuliinse absurdi miinisondeerija: kontseptuaalne, väheatraktiivne, kitsa silmaringi ja rinnaga. faktid ja uurimistöö, sotsiaalne keskkonnateadus, kolumniõigus poliitikas - neid ega omavahelisi sohilapsi eugen ei tunnista, tema eesmärgid on kõrgemad. valge kaamli taga seisab analüüsiv loovus, käsitlemas ühiskonna iluvigu viisil, mis kedagi ei huvita. tema kurblik naer ei taha kedagi iial solvata - eugen vaatab enesesse ja kekutab peegli ees, tahtes vajuda ühte kunsti, apostelnegatiivsuse ja eelkõige olematusega, milles on kõik. nii kauapüsiv elu, püsivad väärtushinnangud kui ka prioriteedid, mis ei maksa midagi. ka narcissus jõllitas oma peegeldust, kuid pygmalion on siinkohal tähtsam. teadmine, et ma pole oma arvamuste, vaadete, emotsioonidega üksi, vaid üksi teiste seas, on hea ajend veebipäeviku alalhoidmiseks. kui kunstnik ei armasta oma loomingut, pole armastust olemaski. tarka juttu võib rääkida mitmeti. tähtis on eetiline ausus, millega autor on ettevaatlik ja oskuslik käsitsema kaaskodanikku kui ebavõrdset võrdsuses. 'inimene ja ühiskond' ei pea tähendama argumenteeritust, vastupidi - vaba ajastukirjandus on meeldiv siis, kui ta võrdleb end teistega, jättes kõrvale ametliku kuivuse ja 'logiraamatu' algupärase tähenduse täitmise tühisuse. kui maine hoidmine midagi tähendab, siis praegu veel ajalehed. samas - uksed lähevad praokile juba kõikjal ja arvamusveergude või kinoarvustuste puhul on näha ka noorte rollerimeeste kirjasülge. kitsipungina arvan teisalt, et blogosfäär või nett üldse on rohkem selle 'tasuta' muljega ning osalise infohoolikuna hindan kõrgelt urisevat kasti, mille küljes monitor.

2 thoughts on “kokkuvõte”

  1. Kas 10.46 oli see, mille nad laenasid või said nad nii palju tagasi? Kes oli see usin inimene, kes liiva nii täpselt ära kaalus ja miks ta nime tänuavaldustes pole? Mitu inimest meelitati paradiisireklaami vaatama “alasti liis lass” abil? Mitut neist vaatamameelitatutest õnnestus tegelikult ka paradiisi uudistamas näha? Kas küsimused lõpevad otsa ka? Miks küsimused otsa ei lõpe? Jne?

  2. neil on spetskaal, auto sõidab peale, võetakse auto kaal, pärast koos liivaga ja siis miinus-tehe. ilmselt on neil umbes 72 kohta pärast koma see näit, aga nad ümardavad. tagasi jõudis liiva paar ämbritäit vähem. otsingufrasiga ‘liis lass’ pole minu blogisse juba kaua tuldud. paradiisis käinud ise ei kiitnud, et kus nad reklaami nägid või kas. küsi veel.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s