2013

Casa pühadekaart 2013

Casa planeeringud OÜ pühadetervitus 2013. Animeerisin ja monteerisin.
Idee / Animatsioon / Montaaž / Video

_________

Tumeaines

‘Tumeaines’ oli lavastus Kullo galeriis Tallinna vanalinnas, mis päeval rahunes näituseks või näitus, mis õhtul ärkas etenduseks. See oli esimene kord, mil juba varem koostööd teinud seltskond võttis nime Lanürintteatriühendus G9. Olin üks teose autoritest, kujundasin reklaammaterjalid, dokumenteerisin.
Idee / Lavastus / Stsenograafia / Performance / Installatsioon / Graafiline disain / Foto / Video / Animatsioon

_________

Äralennuväli

Ivar Põllu lavastus Mart Aasa tekstile Tartu Uues Teatris. Tegin videod ja istusin puldis, lõin telereklaami ja trükised.
Video / Resolume / Graafiline disain_________

Kultuurikandja

Aasta kultuurikandja auhinnagala Tartu raudteejaamas. Lõin Ivar Põllu juhiste järgi videokujunduse ja istusin puldis.
Video

_________

Simulaakrum

‘Simulaakrum’ oli rühmituse ‘Ihade osakond’ teine lavastus ja valmis ühistööna EKA stsenograafiamagistri lõpetajate vahel. Seegi kord olid põhitööriistaks maketid, kuid lisaandus publiku kaasamine, nende osatäitjateks muutmine saalis sündivas filmis. Esinesime Von Krahlis ja ka Draamal. Olin üks autoritest, kunstnikest, esinejatest, koostasin ulatusliku foto- ja videodokumentatsiooni, samuti intervjuud tegijate ja vaatajatega dokfilmi tarbeks.
Lavastus / Stsenograafia / Idee / Foto / Video


_________

Hullu teadlase kabinet

Tartu Ülikooli ajaloo muuseumis on ‘hullu teadlase kabinet’. Koostasin lennunduse ajaloo kokkuvõtte, maalisin selle seintele-lagedele. Samuti koostasin optika fenomene tutvustavad kollaažid.
Maal / Graafiline disain

wp-valge kriips

2012

Casa pühadekaart

Casa Planeeringud, pühadekaart 2012.
Animatsioon

_________

Tagasi Eestisse!

Urmas Vadi lavastus Vanemuises. Tegin videokujunduse.
Video

_________

Kooliks valmis

Veebileht kooliksvalmis.ee koondab mitmeid kooliks ettevalmistavaid mänge. Tegin mitme mängu jaoks joonistused ja animatsioonid.
Joonistus / Animatsioon

_________

Muuseumiöö

Muuseumiöö telereklaam. Lõin visuaali, monteerisin.
Video

_________

Inimese parimad sõbrad

Rein Paku lavastus Vanemuises. Tegin video- ja helikujunduse.
Video / Heli

_________

Rudolf Allaberdi testament

Urmas Vadi lavastus Tartu Uues Teatris. Tegin reklaammaterjalide kujunduse, kava ja fotod.
Video / Foto / Graafiline disain


_________

Bistro Beyond

Etendus Genialistide klubi saalis. Tegin fotod.
Foto

_________

Projekt elu

Mart Aasa lavastus Tartu Uues Teatris. Tegin videod lavastusse ja reklaamiks, teostasin helikujunduse ja istusin puldis.
Publiku sisenemisel mängis televiisoris video ‘Müra’. Etenduse jooksul kuvati seinale lõik videost ‘Tuisk’
Video / Heli

wp-valge kriips

2011

Raudmees

Tartu Uue Teatri lavastus ‘Raudmees’. Ehitasin rekvisiite, tegin fotosid.
Käsitöö / Foto

wp-valge kriips

2010 – 2012

Ihade osakond / Department of desire

Lavastus ‘Ihade osakond’ sündis koos samanimelise loomerühmituse sünniga EKA magistrikursuse stsenograafiatudengite, Mart Kolditsa ja Urmas Jõemehe kokkuliimumisel 2011. aasta Praha stsenograafiakvadrennaali tarbeks. Enne Prahat esinesime Von Krahlis, pärast Draamal, Peterburis, Riias. ‘Ihade osakond’ oli vaatajate silme all sündiv film, mille valmimist ja tulemit nad said korraga näha. Elustasime makettide ja miniatuuride abil erinevaid kinostereotüüpe, inimlikke ihasid. Mina olin üks aotoritest, kunstnikest, kaaslavastajatest, tegin pilte ja videosid, kujundasin reklaammaterjalid.
Lavastus / Idee/ Stsenograafia/ Graafiline disain / Foto / Video

wp-valge kriips

2010

2020

ETV saate ‘2020’ algusvideo. Mina joonistasin, Janar Raidla animeeris.
Animatsioon

wp-valge kriips

2009

Tema ilmne kohalolu

Selle seeria tekkest pole palju rääkida, sest ta puhkes olemisele juhusliku inspiratsiooni süül, tühjalt kohalt, kõige argisemal hetkel ja keskkonnas, muuga seostamatult. Selline on paraku kalk armetu reaalsus. Küll aga saab mõndagi mainida jada jätkumise kohta. Alates viiendast pildist sai iga järgnev enda sisu ja mõtte kellegi teise tehtud fotost.
2009. aastal leidis Y-galeriis aset näitus ‘Riburajad’. Seal nähtavate pildiseeriate olemuse põhjendas kursus, mille viis Peeter Laurits läbi Tartu Kõrgema Kunstikooli fotoosakonna tudengitele, kelle hulka kuulusin ka mina. Ta tegi ülesandeks luua fotorenga – Jaapani kollektiivse luulevormi teisenduse digitaalsete piltide põimiku näol. Iga tudeng võttis temale eelnenud inimese fotost mõne elemendi, mida tsiteerida ja millega riimuda, kuid samas ka muuta, muundada ja täiendada. Mina seadsin endale eesmärgiks iga muutuse juures siiski jääda õhku hangunud esemete vormivõtte juurde, hoida alles too nähtamatu, kuid ilmselgelt kohalolev isik.
Foto / Näitus

wp-valge kriips

2007/8

Rannaparadiis

‘Rannaparadiis’ valmis ideelises ja teostuslikus koostöös minu ja Liisalotte Elme vahel ning leidis aset Y-galeriis aastavahetusel 2007-2008. Tassisime galeriisse 10 tonni liiva, panime põlema loendamatud prožektorid, kütsime basseinitäie kuuma vett ja elasime nädal aega troopilises kliimas. Kogu sündmus koos aastavahetuse mölluga oli linnakodanikele vaadeldav nii aknaist kui osaliselt ka käegakatsutavalt.
Installatsioon / Performance

wp-valge kriips

2007

Still Life

‘Still life’ oli Tartu Kõrgema Kunstikooli fotoosakonna kursusteülene näitus, kus esitleti natüürmordi žanrisse kuuluvaid töid. Osalus pildiga ‘Õigeusu patriarh kohtub meremehega, kes tormis salaja tema nime hüüdis’.
Foto

õigeusu patriarh kohtub meremehega, kes salaja tormis tema nime hüüdis

wp-valge kriips

2006

‘Mängult on päriselt’

Diana Leeasalu raamat ”Mängult on päriselt’. 14 fotoillustratsiooni.
Foto / Raamat

wp-valge kriips

Advertisements